Uzm. Dyt. Merve TIĞLI ÇINAR - Oyunperest
4. Uzm. Dyt. Merve TIĞLI ÇINAR Beslenme ve Diyetetik Uzmanı

Uzm. Dyt. Merve TIĞLI ÇINAR

Beslenme ve Diyet Uzmanı

H

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde 2007 yılında mezun oldum ve mezun olduktan hemen sonra Hacettepe Teknokent’te yer alan  GENAR ENSTİTÜSÜnden kabul alarak  orada 1,5 yıl süresince NUTRİGENETİK alanında çalıştım. Yoğun çalışma temposu sonunda Enstitü’nün kapanmasıyla yine Hacettepe Üniversitesi kendi bölümümde Diyetetik alanında Master programına başladım.

Master programı sırasında;
Reform Kliniğinde  beslenme danışmanlığı, Özel Versa Hastanesinin Beslenme ve Diyet Bölümünün kuruculuğu, Mars Athletic Club  spor merkezinde Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı ve Türkiye’nin ilk özel psikiyatri hastanesinde beslenme danışmanlığı yapma şansı yakaladım.

2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Diyetetik Ana Bilim Dalında “Kilo Koruma ve Kilo Yönetimi” konusunda  Bilim Uzmanlığı diplomamı  aldım.

Hacettepe Üniversitesinde yüksek lisansımı tamamladıktan hemen sonra  eğitimime devam etmek  için Amerika Birleşik Devletleri’ne gittim ve orada  bulunduğum süre içinde Chicago’da bulunan DePaul Üniversitesi öğrencilerine “Sağlıklı Beslenme” sunumları yaptım,  Amerika Diyetisyenler Derneği (ADA)’nın çeşitli organizasyonlarda gönüllü olarak çalıştım ve 2012 Kasım ayında ADA tarafından San Antonio/Texas’da düzenlenen “Yetişkinlerde Kilo Yönetimi” eğitimini  tamamladım.

2013 yılında Ankara Çankaya’da kendi kliniğim nFİT Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezini kurdum ve 7 yıl süresince  binlerce danışana kliniğimde yüz yüze ve yine nFİT Online Diyet sistemiyle dünyanın her yerine ulaşmaya devam ettim.

Türkiye de Online Diyet   Programı Uygulamasının öncülerindenim, çünkü hayat  beni uzun yıllar önce Online çalışmaya mecbur kılmıştı 🙂 Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunduğum süre içerisinde Türkiye’deki danışanlarıma hizmet vermeye devam etmek icin geliştirdiğim nFİT Online Diyet sistemi şu anda Türkiye’de farklı şehirlerde yaşayan, Ankara’da yaşayan fakat iş yoğunluğu nedeniyle vakit kısıtlaması olan  bireylere ve  çeşitli ülkelerdeki bir çok insana hizmet vermeye devam etmektedir.

2018 yılında Yüksek İhtisas Üniversitesinde  kadrolu olarak Beslenme ve Diyetetik Bölümünde  -Beslenme Eğitimi- ders sorumlusu olarak görev yaptım.
2020 mart ayı itibariyle ülkemizde başlayan pandemi nedeniyle tüm danışmanlıklarımı yeni düzene ayak uydurarak dijital platforma taşıdım. Halen bireysel danışmanlıklarımın tümünü nFİT Online Diyet Sistemi ile devam ettiriyor, diğer çalışmalarımın hepsini dijital olarak sürdürüyorum.

Mesaj Gönder.
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?