Nurhayat KINACI - Oyunperest
İçerik Üretici 2 Nurhayat KINACI

Nurhayat KINACI

Kütüphaneci, Drama Lideri, Masal Terapisti ve Anlatıcısı

11980 Ankara doğumluyum. Yüzde ellim Elazığ, yüzde ellim Şanlıurfa… İşletme, halkla ilişkiler ve ön lisans çocuk gelişimi mezunuyum. MEB Yayımlar Daire Başkanlığı Okul Kütüphaneciliği eğitimi aldım. İçimde kalan tiyatro aşkını, Oluşum Drama Enstitüsünden drama lideri olarak mezun olunca biraz daha hafiflettim.

Anadolu Üniversitesi İlköğretimde Kaynaştırma ve Drama sertifika programını bitirdim. Babamdan aldığım elle öğrencilerime masallar anlatmaya başladım. Canımın içi çocukların, sözlü kültürümüzden olan masallardan uzaklaşmamasını ve oyunlar oynayarak zevk almasını sağladım ve ömrüm yettiğince de sağlayacağım. Masala olan sevgim çoğaldıkça daha fazla öğrenmek için Brüksel Başkent Üniversitesi Masal Terapistliği eğitimi aldım.

Çocuklarımla yaptığım bu güzellikler daha çok duyulsun ve örnek olsun diye Yıldız Teknik Üniversitesi Hikâye Anlatıcılığı Kongresi’nde ve EJER Eğitim Kongresi’nde bildiriler yayımladım. Hayatımdaki en büyük çabam; geleneklerine bağlı, anlatan, dinleyen ve çocukluklarını tamamen yaşayan çocuklar yetiştirmek.

Mesaj Gönder.
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?