Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal - Oyunperest
saniye-bencik-kangal-ekibimiz

Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal

Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi

S

Saniye Bencik Kangal çocuk gelişimi alanında doçenttir. Mezun olduktan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve okul öncesi eğitim kurumlarında çocuk gelişimi uzmanı olarak görev yapmıştır. Alandaki deneyimlerini akademik deneyimlerle birleştirmek isteyerek Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde akademisyenlik yolculuğuna başlamış yüksek lisans ve doktora derecelerini ise üstün yetenekli çocuklarla çalışarak hazırladığı tezleri ile almıştır.

Korkma! İyi Bir Annesin, Evlat, Oyunperest, Çocuğumun Beyninde Neler Oluyor? isimli kitapları ile anne babaların, Sana Kek Yaptım, Dünya Kadar Çocuk, Kakaloji, Kakademi ve Kakazoo kitapları ile çocukların hayatına dokunmayı amaçlamıştır.

Halen Hacettepe Üniversitesi bünyesinde çocuk edebiyatı, çocuk ve oyun, bebeklik ve okul öncesi dönemdeki normal ve özel gereksinimli çocukların gelişimleri konularında araştırmalar yürütmekte, teorik ve pratik çalışmalar yapmaktadır.

Sağlıklı toplumun temellerinin sağlıklı gelişen çocuklarla atılabileceği düşüncesi ile edindiği deneyimlerini, bilgi ve becerilerini çeşitli platformlarda paylaşmaya, eğitimler vermeye ve  atölye çalışmaları düzenlemeye devam etmektedir.

Mesaj Gönder.
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?